<link href="//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,600,700" rel="stylesheet" type="text/css"/>
Search SEO Glossary
Search - SP Page Builder
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - دسته‌بندی‌ها
Search - Contacts
جستجو - مطالب
Search - News Feeds
جستجو - برچسب‌ها

طراحی کاتالوگ

Cataloge 01
Cataloge 011
Cataloge 02
Cataloge 022
Cataloge 03
Cataloge 033
Cataloge 04
Cataloge 044

کاتالوگ به جمع آوری مجموعه ای از محصولات یا خدماتی که توسط یک شرکت یا تولیدی ارائه می شود و با ریز ترین اطلاعات مورد نیاز مخاطبان طراحی می شود می گویند.

در واقع از کاتالوگ به جهت اینکه رابط میان تولید کنندگان و مصرف کنندگان باشد استفاده می شود. کاتالوگ ها به جهت معرفی خدمات یا محصولات به مخاطبان تهیه می گردند و اطلاعاتی را که مورد نیاز آن محصول می باشد ارائه می کنند.

هنگامی که نمایشگاهی در پیش دارید این امر کاملا بدیهی است که زمان کمی خواهید داشت. این مطلب جای نگرانی ندارد زیرا همواره کلیه مشاغل اغلب با این مشکل مواجه هستند.

کاتالوگ به مجموعه ای از اطلاعات گفته می شود که در کنار تصاویر و طرح انتخاب شده می تواند شغل یا محصول ما را به خوبی معرفی نماید.

در ابتدا می بایست مشخص شود که شما برای کاتالوگ خود به دنبال چه هدفی هستید و در چه حدی می خواهید اطلاعات مشخص نمایید. در قدم اول باید متن مورد نظر را مشخص کنیم و با بررسی و اولویت بندی آن تعداد صفحات و سایز کاتالوگ را تعیین نماییم.

در مرحله بعد با توجه به متن می توانیم تصاویر مورد استفاده در کاتالوگ را تعیین نماییم. کاملا بدیهی است که تصاویر در طراحی کاتالوگ تاثیر بسیار زیادی در ذهن مخاطب خواهد داشت و می تواند ارتباط خوبی با آنها ایجاد کند. پس در انتخاب تصاویر می بایست دقت داشته باشیم.

حال با خیال راحت کار خود را به طراح واگذار نمایید تا با توجه به تجربه خود و البته با همفکری شما بتواند یک طرح خوب را ایجاد نماید. در این مرحله طراح با توجه به زمانبندی ارائه شده بر روی طرح شما وقت می گذارد و پس از نهایی شدن طرح آن را در اختیار شما قرار خواهد داد تا با همفکری بتوانیم طرح آخر را به دست آوریم.

در زیر چند نکته مهم را برای بهتر شدن طرح کاتالوگ بیان می کنیم.

عکاسی مناسب در کاتالوگ

همواره به این مطلب توجه کنید که برای داشتن یک کاتالوگ خوب می بایست عکس خوب داشته باشیم. عکس خوب یک عکس صنعتی می باشد که به راحتی بتواند هدف اصلی کاتالوگ را به بیننده منتقل نماید.

متن مناسب در کاتالوگ

با توجه به سایز کاتالوگ می بایست متن آن را تعیین نماییم و پس از مشخص شدن متن می بایست آن را ویراستاری کنیم و به صورت مختصر و مفید تحویل طراح دهیم. البته برخی از طراحان ما نیز به این امر اشراف دارند و می توانند در زمینه تهیه متن و ویراستاری آن شما را یاری نمایند.

اگر کار شما تخصصی باشد پیشنهاد می کنیم تا متن را در اختیار برخی از صاحب نظران قرار دهید تا آنها نیز مطالعه نمایند و اگر ایرادی دارد برطرف کنند. در نهایت خود شما نیز از دید کلی و غلط املایی آن را بررسی نمایید.

سایز مناسب در کاتالوگ

برای تعیین شدن سایز کاتالوگ هم می توانیم از سایزهای استاندارد استفاده نماییم و هم می توانیم سایز را به دلخواه و به صورت فانتزی مشخص کنیم. البته پس از تعیین تعداد و نوع چاپ می توانید در خصوص اندازه کاتالوگ با کارشناس چاپ مشورت کنید و نظر ایشان را در مورد سایز کاتالوگ بخواهید. زیرا ایشان با توجه به تجربه خود می تواند سایزی را مشخص کند که کاغذ شما دور ریز نشود و هزینه معقولی را داشته باشید.


چاپ   ایمیل

سلام، آماده پاسخگویی به سوالات شما هستم.

گفتگو در واتزاپ
Close and go back to page

© کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجتمع آنلاین طراحی چاپ می باشد.
هرگونه بازنشر مطالب با ذکر ماخذ بلامانع است.
طراحی سایت: مجتمع آنلاین طراحی چاپ