<link href="//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,600,700" rel="stylesheet" type="text/css"/>
Search SEO Glossary
Search - SP Page Builder
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - دسته‌بندی‌ها
Search - Contacts
جستجو - مطالب
Search - News Feeds
جستجو - برچسب‌ها

طراحی فاکتور

Faktor01
Faktor02
Faktor03
Faktor04
Faktor05
Faktor06
Faktor07
Faktor08

یکی از اسنادی که در کسب و کار بسیار به آن نیاز داریم فاکتور می باشد که توسط آن می توانیم نقدینگی و درآمد را مدیریت نماییم. با استفاده از طراحی و چاپ فاکتور می توانیم دریافتها و پرداختهای خود را بایگانی کرده و در مواقع مورد نیاز استفاده نماییم. این امر موجب می شود تا همواره بتوانیم با شفافیت کافی کسب و کار خود را مدیریت نماییم. ضمنا با استفاده از یک فاکتور مناسب می توانیم به کار خود اعتبار دهیم و اهمیت شغل خود را بالا ببریم.

با توجه به الزام داشتن فاکتور برای هر مجموعه لازم است تا اصولی را برای طراحی و چاپ فاکتور رعایت نماییم تا به راحتی بتوانیم در کسب و کار خود پیشرفت نماییم.

برای طراحی فاکتور می توانیم از نرم افزارهای مختلفی استفاده نماییم و یا با استفاده از طرح های آماده که غالبا در فضای اینترنت وجود دارد می توانیم طرح مورد نظر خود را پیدا کنیم و تغییرات دلخواه را بر روی آن اعمال نماییم. پیشنهاد می شود تا با توجه به نیاز شغلی خود یک فاکتور را طراحی کنیم و موارد مورد نیاز خود را روی آن مشخص کنیم.

فاکتور و اصول طراحی آن

یافتن طرح قالب فاکتور

نخست می بایست با توجه به نیاز شغلی خود یک قالب مناسب را انتخاب کنیم که نزدیک به ایده کار ما باشد. سپس با استفاده از نرم افزار گرافیکی جدول و فرمت آن را تنظیم نماییم و الگوی مورد نیاز را طراحی کنیم.

تصویر روی فاکتور

اگر بخواهیم فاکتور ما رسمیت داشته باشد می بایست لوگو یا نشانه ای که در شغل و برند خود از آن استفاده می کنیم بر روی فاکتور درج نماییم یا می توانیم از تصاویری که مربوط به محصول ما می باشد استفاده کنیم که گویای کار باشد. می بایست به این نکته توجه داشته باشیم که تصویر انتخابی ما باعث شلوغ شدن فاکتور نشود.

انتخاب اندازه فاکتور

ما باید برای فاکتور خود با توجه به آیتم هایی که روی آن چاپ می کنیم سایزی را انتخاب کنیم که به راحتی بتوانیم موارد مورد نیاز را روی آن بنویسیم و کاملا خوانا باشد.

کیفیت تصاویر فاکتور

در طراحی فاکتور کیفیت تصاویر اهمیت زیادی دارد و هنگامی که بخواهیم فاکتور را به صورت چهار رنگ چاپ کنیم این امر بسیار مهم است که البته طراح فاکتور کاملا متوجه این مطلب می باشد.

حاشیه بندی فاکتور

حاشیه بندی در فاکتور به این دلیل است که شکل آن رسمی باشد و زیبایی خود را داشته باشد. البته هنگام برش نیز این حاشیه باعث می شود که مطالب و نوشته های روی فاکتور حذف نشود. ضمنا اگر بخواهیم فاکتور را بیش از دو برگی چاپ کنیم می بایست برای پرفراژ آن نیز فضایی را در نظر بگیریم که فاکتور ما به راحتی جدا شود.

اطلاعات تماس در فاکتور

در قسمت پایین فاکتور معمولا اطلاعات تماس درج می شود تا مشتریان ما بتوانند بعدها نیز با ما تماس بگیرند و یا آدرس ما را برای مراجعات بعدی نیز در اختیار داشته باشند. ضمنا این مطلب نیز موجب اعتبار ما خواهد شد.

اگر در کسب و کار خود وب سایت و ایمیل داریم پیشنهاد می شود از آنها نیز روی فاکتور استفاده کنیم تا مشتریان در وب سایت ما با مابقی اهداف و محصولات ما آشنا شوند.


چاپ   ایمیل

سلام، آماده پاسخگویی به سوالات شما هستم.

گفتگو در واتزاپ
Close and go back to page

© کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجتمع آنلاین طراحی چاپ می باشد.
هرگونه بازنشر مطالب با ذکر ماخذ بلامانع است.
طراحی سایت: مجتمع آنلاین طراحی چاپ