<link href="//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,600,700" rel="stylesheet" type="text/css"/>
Search SEO Glossary
Search - SP Page Builder
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - دسته‌بندی‌ها
Search - Contacts
جستجو - مطالب
Search - News Feeds
جستجو - برچسب‌ها

طراحی سرنسخه

Sarnoskhe 0198
Sarnoskhe 02765
Sarnoskhe Final
Sarnoskhe 0211
Sarnoskhe 0232
Sarnoskhe 0541
Sarnoskhe563
Sarnoskhe 0254
Sarnoskhe 01321

سرنسخه پزشکان یکی از مهمترین نیاز آنها می باشد که روی میز همه پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد. پزشک نتیجه معاینات و تجویز دارویی را روی سرنسخه درج می کند تا به بیمار ارائه نماید و با این وجود طرح سرنسخه در نگاه اول موجب ارتباط خوب بین بیمار و پزشک می شود. داشتن یک سرنسخه زیبا و جذاب در نگهداری و وفاداری بیماران بسیار موثر می باشد.

با توجه به نیاز کلیه پزشکان به سرنسخه، زیبایی و کارآمدی آن بسیار مهم می باشد. هر پزشکی بخواهد تجویزات خود را برای بیماران یادداشت نماید می بایست آن را در یک سرنسخه جذاب و زیبا بنویسید که نشان دهنده اعتبار آن پزشک می باشد.

از این رو طراحی یک سرنسخه زیبا و موثر بسیار مهم می باشد و این امر با چاپ عالی موجب یک انگیزه خوب برای بیماران خواهد شد. در نتیجه شناخت اصولی و اهمیت به جزئیات در طراحی سرنسخه بسیار مهم است و در ذهن بیننده خواهد ماند.

طراحی ساده سرنسخه:

اولین قدم برای داشتن یک سرنسخه زیبا سادگی آن می باشد. طراحی سرنسخه پزشکی می بایست به شکلی باشد که کلیه محتوا و مطالب روی آن در دید قرار گیرد. در نتیجه می بایست از مطالب و رنگهای کمی استفاده کنیم و زمینه را به گونه ای در نظر بگیریم که بتوان تجویزها را بر روی آن نوشت.

مطالب سرنسخه:

یکی دیگر از اصولی که هنگامی طراحی سرنسخه بسیار مهم است مطالبی می باشد که بر روی آن گنجانده می شود. در عین سادگی می بایست کلیه مطالب از قبیل مشخصات پزشک، مشخصات بیمار، نشانی، اطلاعات تماس، ساعات مراجعه و .... به گونه ای نوشته شود که بتوان به سادگی از آنها استفاده نمود.

شماره ثبت سرنسخه:

کلیه پزشکان در نظام پزشکی دارای کد ثبتی می باشند که همواره بر روی سرنسخه آنها درج می شود. این امر با توجه به اینکه سرنسخه در داروخانه ها و بیمه ها مورد استفاده قرار می گیرد بسیار مهم می باشد.

لوگو در سرنسخه:

در برخی از سرنسخه ها که برای درمانگاه ها یا بیمارستان ها طراحی می شود می توانیم از لوگو و نام تجاری آن درمانگاه یا بیمارستان استفاده نماییم و در عین حال اطلاعات تماس آن مجموعه می بایست بر روی سرنسخه درج شود.

رنگ در سرنسخه:

یکی از اصولی که همواره در طراحی سرنسخه مهم بوده استفاده از یک رنگ مشخص به عنوان رنگ سازمانی می باشد. پیشنهاد ما این است که از رنگهایی استفاده کنیم که موجب آرامش بیماران باشد و حس دلگرمی به آنها القا نماید. این مطلب از نظر روانی تاثیر خوبی برای بیماران خواهد داشت و روحیه آنها را افزایش خواهد داد. همچنین طرحی که یک بار برای سرنسخه مورد استفاده قرار می گیرد میبایست حفظ شود و در دفعات بعدی نیز مورد استفاده قرار گیرد. البته تغییرات کوچک در طراحی سرنسخه ها ایرادی ندارد.

سایز در سرنسخه:

در اغلب موارد برای طراحی سرنسخه از سایز استاندارد A5 استفاده می کنیم. اما در برخی از موارد با توجه به نیاز پزشک یا مجموعه پزشکی می توانیم سایز سرنسخه را تغییر دهیم و طبق درخواست شما سایز دلخواه را انتخاب نماییم.


چاپ   ایمیل

سلام، آماده پاسخگویی به سوالات شما هستم.

گفتگو در واتزاپ
Close and go back to page

© کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجتمع آنلاین طراحی چاپ می باشد.
هرگونه بازنشر مطالب با ذکر ماخذ بلامانع است.
طراحی سایت: مجتمع آنلاین طراحی چاپ