<link href="//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,600,700" rel="stylesheet" type="text/css"/>
Search SEO Glossary
Search - SP Page Builder
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - دسته‌بندی‌ها
Search - Contacts
جستجو - مطالب
Search - News Feeds
جستجو - برچسب‌ها

طراحی گرافیکی

طراحی گرافیکی

طراحی گرافیکی و اهمیت آن در دنیای دیجیتال

گرافیک و طراحی در عصر حاضر یکی از هنرهای فراگیر محسوب می شود و معانی تازه ای به دنیای بازاریابی دیجیتال می دهد. با استفاده از این ابزار و اصول پایه طراحی می توانیم جذاب ترین محتوای تبلیغاتی را برای مخاطبان کسب و کارها خلق نماییم.

 تمامی کسب و کارها، چه جدید و تازه کار چه قدیمی و کهنه کار برای پیشی گرفتن از رقبا همواره تلاش می کنند. تصاویر گرافیکی استفاده شده در محتوای تبلیغاتی کسب و کار موجب می شود در این رقابت شما پیروز باشید.

 در بین کل روشهای تبلیغات، گرافیک معجزه می کند و بهترین روش انتقال درست هدف به مخاطبان می باشد. امروز هنر گرافیک و طراحی، برای دستیابی به موفقیت در تبلیغات حرف نخست را می زند. ابزار گرافیک بسیار قوی می باشد و در صورتی که درست از آن استفاده کنیم اثربخش خواهد بود.

طراحی حرفه ای 

تا چندی پیش بازاریابان در مورد استفاده از تصاویر گرافیکی برای جذب مخاطب هیچ اطلاعاتی نداشتند. با گسترش پیدا کردن بازاریابی دیجیتالی، محتوای گرافیکی شکل جدیدی پیدا کرد و توانست در زمینه بازاریابی حرفی برای گفتن داشته باشد. می توان گفت اگر شما مناسب ترین محتوا را هم پدید بیاورید اما نتوانید با استفاده از گرافیک به آن جذابیت و شکل دهید هیچ توجه به آن نمی شود.

 در این بخش کمی بیشتر با طراحی گرافیک و نقشی که در بازاریابی دیجیتال دارد می پردازیم.

اول باید بدانیم که طراحی گرافیکی چیست؟

طراحی گرافیک هنری با هدف برای القای مفاهیم خاص به مخاطبان می باشد. معادل فارسی این هنر به نام «ارتباط تصویری» معرفی شده است که اساتید در دانشگاه ها با این عنوان تدریس می کنند.

در این هنر می توانیم از ترکیب کردن تصویرها، شکل ها، رنگ ها و نوشته ها پروسه ای را تعریف نماییم. در حقیقت یک طراح می بایست بداند که از چه عناصری برای جذاب تر شدن طرحش استفاده نماید و چگونه این عناصر را اشتراک گذاری نماید و بتواند به درستی آنها را با هم ترکیب نماید.

برخی از ابزارهای موثر در طراحی گرافیکی

طراحان ممکن است از ابزارهای مختلفی در ارتباط با طراحی مانند اسکچ پد، کتاب طراحی و برخی ترفندهای نرم افزارها برای موفق شدن استفاده نمایند. اما حالا تغییرات زیادی در این طراحی های بصری دیده می شود.

طراحان می بایست با هوش بالا به ترند های طراحی مراجعه کنند، در این دوره سلیقه طراحان از به وجود آوردن تصاویر واقعگرایانه به سوی تصاویر گرافیکی با سطح صاف و پایه بازگشته است. بدین معنی که در طراحی های بصری دیگر اضافه گویی فایده ای ندارد.

گرافیک و طراحی بهترین ابزار در زمینه بازاریابی دیجیتالی

امروزه بازاریابی در حوزه دیجیتالی از ترکیب شدن تصاویر و متون آموزنده شکل می گیرد. با استفاده از طرح های گرافیک ایده تبلیغات یک کسب و کار را می توان به اعلان تصویری مبدل نمود. در این صورت است که یک کسب و کار می تواند موثر با مخاطبان خود در ارتباط باشد.

ایده پردازی گرافیکی

 امروزه در دنیا سرعت در انجام کارها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، مانند خرید یا تهیه یک غذا از رستورانها و فرستادن پیام. کسب و کارها می بایست همیشه به مشتریان خود نزدیک باشند.

 در واقعیت می توان گفت دوره متن های زیاد و اعلامیه های بسیار طولانی تمام شده است. طراحی شما می تواند با استفاده از تصویرهای گویا و خوب در زمان کوتاهی هدف کار را به مخاطب القا نماید. واقعیت امر اینکه مخاطبان کنونی بسیار کم حوصله هستند و عجله دارند.

 همین الان می توانید شروع کنید!

مطالبی را که قصد دارید برای مخاطب خود انتشار دهید مانند تبلیغات کاغذی، وب سایت رسمی و شبکه های مجازی می بایست از لحاظ بصری یکسان باشد. بدین معنا که اگر شما در وبلاگ خود از فونتی استفاده می کنید در نظر داشته باشید که از همان ترکیب در وب سایت خود استفاده نمایید.

هنگام استفاده از رنگ دقت کنید.

زمانی که شما از رنگهای زیادی استفاده می کنید جذابیت طرح و محتوای کار را پایین می آورید و باعث می شود مخاطب به آن توجه نداشته باشد. پیشنهاد می شود برای کلیه طراحی های کسب و کار خود مثل لوگو یا تصاویر از دو الی سه رنگ بیشتر استفاده نکنید. نهایتا از رنگ های بیشتر بسیار کم و اندک استفاده کنید. قبل از شروع می بایست اطلاعاتی را در رابطه با رنگهای متضاد و هم خانواده داشته باشید و بعد از آنها استفاده نمایید.

طراحی فتوشاپ

تا می توانید در طراحی از سطح های بزرگ استفاده نمایید.

هنگام طراحی از سطح های ریز و تو در تو استفاده نکنید زیرا مخاطبان شما از مطالب زیاد استقبال نمی کنند. تا حد امکان هم در متن و هم در تصویر از حداقل مطالب استفاده نمایید.

فضاهای خالی را در نظر داشته باشید.

همواره در طرح ها می بایست از سطوح سفید یا خالی استفاده نمود. در واقع اگر بتوانیم از سطوح خالی درست استفاده کنیم به راحتی بین عکس یا تصویر ارتباط برقرار کرده ایم.

همواره از طرح های تبلیغاتی برتر ایده بگیرید.

همیشه می بایست ایده های مختلف را دنبال کنیم. با نگاه دقیق به طراحی های برتر و گرفتن ایده خوب می توانیم بهترین ها را خلق نماییم ولی باید در نظر داشته باشیم که تقلید نکنیم.

در نهایت؛

در صورتی که نتوانستید طرح یا ترکیب جذابی را برای صفحات یا محتوای کاری خود ایجاد نمایید پیشنهاد می شود تا از یک طراح خبره و متخصص درخواست کمک نمایید. در چنین مواردی هزینه کردن به هیچ عنوان اضافه نیست و نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود.

 

 

 طراحی با فتوشاپ ، طراحی با کورل ، طراحی گرافیکی ، طراحی گرافیکی در تهران ، طراحی گرافیکی در تبریز ، طراحی مجله ، صفحه آرایی کتاب ، تایپ و صفحه آرایی ، تایپ و صفحه آرایی در تهران ، طراحی در تهران ، طراحی گرافیکی در کیش ، طراحی در کیش ، طراحی در تبریز ، طراحی آنلاین ، فوریت های طراحی ، طراحی غیر حضوری ، طراحی در مشهد ، طراحی در اصفهان ، فتوشاپ در تهران ، طراحی برداری در میدان ولیعصر ، طراحی گرافیکی در میدان ونک ، طراحی فتوشاپ در بوشهر ، طراحی گرافیکی در آبادان ، طرح فتوشاپ در قم ، طراحی آنلاین در کشور ، طراحی آنلاین در ایران ، طراحی در بندرعباس ، طراحی گرافیکی در میدان انقلاب ، طراحی در میدان انقلاب


چاپ   ایمیل

سلام، آماده پاسخگویی به سوالات شما هستم.

گفتگو در واتزاپ
Close and go back to page

© کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجتمع آنلاین طراحی چاپ می باشد.
هرگونه بازنشر مطالب با ذکر ماخذ بلامانع است.
طراحی سایت: مجتمع آنلاین طراحی چاپ