مطالب مهم در طراحی و چاپ پوستر

هنگامی که در صنعت چاپ تولید رنگی به تعداد انبوه افزایش پیدا کرد، پوستر نیز بخشی از مهم ترین نیازهای روزمره شناخته شد. در قرن نوزدهم این پیشرفت در صنعت چاپ اتفاق افتاد، در همان وقت بود که پوستر به عنوان یک نیاز شناخته شد و برای تبلیغات و مراسم های هنری نقش اصلی را به عهده گرفت. با به وجود آمدن بازاریابی های دیجیتال برخی بر این باور بودند که استفاده از صنعت چاپ رو به کاهش می باشد اما به تمام اتفاقات در دنیای دیجیتال همواره صنعت چاپ به عنوان نیاز اصلی شناخته شد و استفاده از ابزارهای چاپ شده برای تبلیغات مانند پوستر یکی از نیازهای اصلی می باشد و همواره در حال افزایش است.

پوستر می تواند در سایزهای مختلفی و برای استفاده های گوناگون چاپ شود و به جهت انتقال پیامهای مختلف و با هدف های خاص مورد استفاده قرار داد. با استفاده از چاپ یک پوستر خوب می توانیم به صورت هدفمند به عنوان یک تبلیغ منحصربفرد از آن بهره ببریم و با کمک تصویر و طرح زیبای گرافیکی و همچنین استفاده از متن مناسب که مورد توجه مخاطبان قرار گیرد جذابیت ویژه ای را به پوستر خود ببخشیم. با توجه به اینکه پوستر معمولا در سایزهای بزرگ چاپ می شود می بایست در طراحی و انتخاب نوع چاپ دقت کافی را داشته باشیم تا تاثیر خوبی را از پوستر خود دریافت کنیم. در ادامه مطالب مهمی را برای بهتر شدن طراحی و چاپ پوسترها عنوان می کنیم.

 

پوستر چه محصول چاپی می باشد؟

یکی از فعالیتهای تخصصی که در چاپخانه ها انجام می شود چاپ پوستر می باشد. در صورتی که بخواهیم تبلیغاتی را بر روی دیوار نصب نماییم یکی از مناسب ترین گزینه ها استفاده از پوستر می باشد و می تواند اطلاعاتی را که به عنوان هدف در نظر گرفته ایم به مخاطبان ما منتقل نماید. پوسترها در حالت کلی شامل متن، تصویر و عناصر گرافیکی می باشند. در برخی موارد پوستر می تواند شامل متن و گرافیک باشد. در حالت کلی می بایست پوستر را به شکلی طراحی کنیم که بتواند نتیجه مورد نظر را به ما بدهد.

هدف از چاپ پوستر

از پوستر می توانیم برای هدف های مختلفی استفاده نماییم. به عنوان مثال برای تبلیغات، اطلاع رسانی، مطالب علمی، اجتماعی، سیاسی و بازاریابی از مواردی است که در پوستر می توان از آن استفاده نمود. مهم این است که در همه این موارد انتقال پیام صورت می گیرد. اولین پوسترها در قرن نوزدهم شکل گرفتند. در آن دوره از پوستر برای جنبه سیاسی استفاده میشد. بعد از گذشت زمانی استقبال از پوستر بسیار زیاد شد و یکی از مناسب ترین روش های تبلیغات شناخته شد.

روشهای چاپ پوستر

برای چاپ پوستر از روشهای مختلفی می توان استفاده نمود. با توجه به سایزی که برای پوستر انتخاب می نماییم و همچنین تعدادی که مورد نیاز است می بایست چاپ مورد نظر را انتخاب نمود. اگر بخواهیم پوستر خود را در سایز بزرگ و تیراژ کم چاپ نماییم می بایست از گزینه چاپ پلات استفاده کنیم. این امر به ما امکان می دهد تا تعداد مورد نظر خود را انتخاب نماییم. اما اگر هدف ما از چاپ پوستر تعداد زیاد و سایز دلخواه باشد چاپ افست بهترین گزینه می باشد. زیرا در این حالت هزینه چاپ پلات بسیار زیاد خواهد شد و در چاپ افست این هزینه مناسب تر می شود. البته اگر سایز پوستر ما کوچک باشد یکی از گزینه های مناسب برای تعداد پایین استفاده از چاپ دیجیتال می باشد.


چاپ   ایمیل