عوامل مهم در طراحی و چاپ بروشور

بروشور به جهت تقویت نمودن یک کسب و کار استفاده می شود. در واقع یکی از ابزارهای مرسوم بازاریابی استفاده از بروشور می باشد و در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه این مدل از تبلیغات به نسبت مابقی موارد دیگر ارزان تر تمام می شود می توانیم به عنوان یک تبلیغ موثر و کم هزینه از آن استفاده نماییم و همواره انتخاب این محصول افزایش پیدا کرده است. بروشورها می توانند با داشتن اطلاعات مهم از محصولات یا خدمات به عنوان یک کار چاپی نتیجه مطلوبی را برای ما داشته باشند. بروشورها با مدل های مختلف می توانند بهترین انتخاب برای معرفی محصول و خدمات شرکت باشند. به جهت معرفی پروژه ها و خدماتی که به صورت تخصصی ارائه می شود می توانیم از بروشورهای دولت یا سه لت با ابعاد و مدل های مختلف استفاده نماییم. با توجه به انتخابی که از ابعاد و مدل های مختلف انجام می دهیم می بایست طراحی مورد نظر آن را به شکلی حرفه ای انتخاب نماییم. این امر نیاز به یک طراح کار بلد خواهد داشت. چاپ یک بروشور خوب نیست نیازمند تجهیزات ویژه ای می باشد تا با استفاده از متخصصان این زمینه بتوان بهترین کیفیت را داشت. در ادامه می خواهیم برخی از عواملی که برای طراحی و چاپ بروشور بسیار موثر است را بررسی نماییم.

 

تعریف کلی بروشور و اهمیت آن:

به یک دفترچه یا برگه ای که به صورت تا شده شامل تصویر و متن می باشد و در مورد محصول یا خدمات مورد نظر ما توضیحات ارائه نماید بروشور می گوییم. در واقع انتخاب یک متن کوتاه و کارآمد که بتواند اطلاعاتی را در مورد هدف ما ارائه نماید با استفاده از یک طراحی زیبا و تصاویری که بیانگر مطلب باشد بروشور نامیده می شود.

در حالت کلی بروشورها مدل های مختلفی دارند. به جهت یک معرفی خوب از تولیدات و خدماتی که در یک کسب و کار ارائه می شود می توانیم یک مدل از بروشور را انتخاب نماییم.

کارکردهای بروشور:

بروشور اطلاعات: اگر هدف ما از ایجاد بروشور آگاه نمودن مخاطبان به جهت آشنایی با شرکت و کسب و کار باشد می بایست بروشور اطلاعاتی را طراحی نماییم. هنگامی که بخواهیم شرکت، محصول، خدمات یا تغییرات آن را مشخص نماییم می توانیم یک بروشور را برای این امر انتخاب نماییم تا مخاطبان به راحتی در جریان اطلاعات ما قرار بگیرند.

بروشور تبلیغات: یکی از مهم ترین ابزارهای تبلیغات که جایگاه خاصی را در میان کسب و کارها دارد استفاده از بروشور می باشد که این امر سبب می شود تا چند مدل محصول یا خدمات مختلف را بتوانیم در بروشور خود جا دهیم و به شکل ویژه ای تبلیغات نماییم.

بروشور شناسایی: هنگامی که یک بروشور به صورت حرفه ای طراحی و چاپ شود و شامل تعدادی از اطلاعات مهم شرکت باشد و همواره در بروشورهای مختلف این اطلاعات تکرار شود بعد از گذر زمان می تواند به صورت خودکار باعث اعتبار بخشیدن به آن شرکت شود و با دیدن مشتریان به راحتی شناسایی شود. در نتیجه شهرت آن شرکت را افزایش دهد.

به جهت بهتر شدن کارآیی بروشور می تواند موارد فوق را در کنار هم برای طراحی و چاپ بروشور خود در نظر بگیریم. این امر سبب می شود تا بروشور ما کارآیی ویژه ای را داشته باشد و بتواند به عنوان یک ابزار بازاریابی و تبلیغات موجب افزایش رونق در کسب و کار ما شود.


چاپ   ایمیل