طراحی و چاپ تراکت تبلیغاتی و اهمیت استفاده از آن در تبلیغات

یکی از ساده ترین ابزارهای تبلیغاتی که امروزه بسیار کارآمد می باشد تراکت تبلیغاتی است که باعث می شود توجه مخاطبان نسبت به محصولات و کسب و کار ما جلب شود. هنگام افتتاح یک کسب و کار، برگزار نمودن یک مراسم خاص، فروش محصولات یا خدمات می توانیم از تراکت استفاده نماییم. زمانی که تراکت را به صورت فیزیکی پخش می نماییم بدون شک مشتریان زیادی آن را در فضاهای انتخاب شده ما خواهند دید.

استفاده از تراکت برای بسیاری از کسب و کارهای محلی موجب جذب مشتریان در نزدیکی کسب و کار خود خواهد شد.

بدون شک در کسب و کارهای امروزی که به صورت رقابتی می باشد این روش تبلیغات و بازاریابی می تواند یکی از بهترین و ارزان ترین روش ها برای جذب مخاطبان خوب گردد و در رقابت ما را برتر نماید. به همین دلیل می باشد که طراحی و چاپ تراکتهای تبلیغاتی یکی از مهم ترین خدماتی است که توسط مراکز طراحی و چاپخانه های سراسر کشور انجام می شود و همواره استقبال زیادی از این محصول شده است. در زیر به نکاتی درباره تراکت اشاره می نماییم. 

تراکت و روشهای توزیع آن

از ابزارهای تبلیغاتی که ارزان و پر کاربرد می باشد تراکت است که می توانیم در برگه ای کوچک با سایز دلخواه مطالب و عکس های خود را طراحی نماییم و با چاپ زیبا در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم. اصولا تراکت ها یک بار مصرف هستند و به صورت خیابانی توزیع می شوند. اما به دلیل اینکه فورا نتیجه تبلیغات حاصل می شود همواره به عنوان مناسب ترین گزینه تبلیغات مورد استفاده قرار گرفته اند. چاپ تراکت را می توانیم به صورت یکرو یا دورو انجام دهیم.

در اکثر موارد تراکت ها با تیراژ بالا چاپ می شوند و می توانیم آنها را با توجه به نیاز خود در بین اشخاص توزیع کنیم یا بر روی دیوار نصب نماییم. حتی می توان آنها را به صورت کیسه خرید تحویل مغازه ها نمود. این روشها می تواند در کمترین زمان بازدهی مناسبی را برای ما داشته باشد.

کاربرد تراکت تبلیغاتی

تراکت های تبلیغاتی برای اهداف مختلف قابل استفاده می باشد و با در نظر گرفتن مزیت های مختلف این محصولات می توان گفت که محدودیتی برای تبلیغات با استفاده از این محصول وجود ندارد.

  • مناسب برای تبلیغات و بازاریابی محصول
  • مناسب برای معرفی خدمات یا محصولات جدید
  • مناسب برای آگاه نمودن افراد در مورد وقایع مختلف
  • مناسب برای دعوت نمودن اشخاص مختلف در مراسم ها
  • مناسب برای معرفی نمودن اشخاص در انتخابات
  • مناسب جهت کلیه رستوران ها و کافی شاپ ها
  • اطلاع دادن درباره تخفیفهای مختلف در فروشگاه ها
  • اطلاع رسانی درباره برگزاری کنسرت ها و همایش ها
  • اطلاع رسانی از افتتاحیه یک مجموعه، موسسه یا نمایشگاه
  • اطلاع دادن از تشکیل کلاسهای مختلف آموزشی

البته می توانیم برای اهداف مهم دیگری نیز از تراکت استفاده نماییم. اما هدف اصلی در طراحی و چاپ تراکت جهت بازاریابی و تبلیغات می باشد که با فکر و برنامه ریزی دقیق می توانیم کالا یا خدمات خود را به صورت درست معرفی نماییم.


چاپ   ایمیل