خدمات ما برای چاپ کتاب

هنگامی که کارهای اداری مربوط به چاپ کتاب به پایان می رسد می بایست یک چاپخانه مناسب را برای چاپ کتاب خود انتخاب نماییم و فایلی نهایی شده را برای اقدامات مربوط به چاپ به آنها تحویل دهیم. در این مرحله می بایست عملکردهای اجرایی مربوط به کتاب انجام گردد. در زیر به تعدادی از مراحل مربوط به چاپ کتاب اشاره می نماییم:

چاپ نمودن متن کتاب: در مرحله اول می بایست مشخص شود که صحافی کتاب ما از نوع گالینگور است یا شومیز. پس از آن می بایست با توجه به تیراژ مورد نیاز نوع چاپ را انتخاب نماییم و کاغذ مورد نظر خود را برای چاپ کتاب تهیه کنیم. در این هنگام با توجه به نوع چاپ انتخابی که دیجیتال است یا افست مراحل مختلفی را در پیش رو داریم. اگر تیراژ مورد نیاز ما برای چاپ کتاب کم باشد می بایست از چاپ دیجیتال استفاده کنیم و اگر تیراژ کار ما برای چاپ کتاب زیاد می باشد می بایست از چاپ افست استفاده نماییم. 

چاپ جلد و انتخاب روکش جلد: در این مرحله جهت ادامه دادن فرآیند چاپ کتاب می بایست جلد کتاب خود را چاپ کنیم. چاپ جلد نیز با توجه به تیراژ درخواستی می تواند به صورت افست یا دیجیتال چاپ شود. سپس می توانیم به جهت دوام و زیبایی کتاب خود از روکش مناسبی استفاده نماییم. روکش های سلفون مات یا براق و یووی می تواند جذابیت کار ما را افزایش دهد.

 

صحافی کتاب: مرحله نهایی در چاپ کتاب صحافی می باشد. تا شدن جلد کتاب، برش خوردن، متصل شدن برگ های کتاب به یکدیگر و در نهایت جلد شدن کتاب در این مرحله انجام می گیرد. مرحله صحافی کتاب روش های متفاوتی دارد که می توان با توجه به نیاز انتخاب نمود.

پس از انجام شدن کلیه کارهای اداری و اجرایی در چاپ کتاب می بایست آن را اعلام وصول نماییم و کارهای مربوط به ثبت آن انجام شود که این مرحله توسط ناشر انجام می گردد و ناشر با توجه به تعداد مشخص شده می بایست اجازه توزیع کتاب را دریافت نماید. در این مرحله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام می گردد که توزیع و پخش کتاب شما بلا مانع می باشد.

دلیل انتخاب چاپ دیجیتال برای کتاب:

یکی از مرسوم ترین روشهای چاپ کتاب که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد چاپ دیجیتال می باشد. این روش امروزه بسیار پیشرفت کرده است. برخی از دلایلی که برای استفاده از چاپ دیجیتال حائز اهمیت است را در زیر اشاره می نماییم.

کیفیت در چاپ دیجیتال: در روش چاپ دیجیتال کیفیت چاپ کتاب همانند چاپ افست می باشد. حتی در برخی موارد کیفیت چاپ بیشتر هم می شود.

چاپ تکی: از مهمترین ویژگی های چاپ کتاب به روش دیجیتال این است که می توانیم کتاب خود را به صورت تکی چاپ کنیم و نمونه کتاب را قبل از چاپ تعداد بالا مشاهده نماییم.

چاپ با توجه به تقاضا: با انتخاب چاپ دیجیتال می توانیم با توجه به نیاز مشتری و تعدادی که درخواست می نماید چاپ خود را انجام دهیم. این امر سبب می شود که هر زمان که احتیاج باشد و به هر تعدادی در درخواست نمایید چاپ کتاب انجام شود. در این روش سرعت انجام کار بالا می رود و امکان خطا را در چاپ کتاب کاهش می دهد.

سفارشی شدن کتاب: در روش دیجیتال این امکان وجود دارد که بتوانیم سلیقه مشتری خود را مشاهده نماییم و با توجه به نیاز ایشان تغییرات مورد نظر را در کتاب خود اعمال کنیم.

نتیجه نهایی که می شود از مقاله فوق برداشت نمود این است که چاپ کتاب فرآیندی با مراحل مختلف می باشد که اگر به صورت دقیق و توسط متخصص حرفه ای انجام گردد می توان نتیجه مطلوب از آن گرفت.


چاپ   ایمیل