انواع بروشور و طراحی و چاپ آن

رایج ترین نوع های بروشور به اشکال زیر می باشد.

بروشور چند لت: در اغلب موارد برای بهتر دیدن شدن بروشور می توان آن را به لت های مختلف تقسیم نماییم. این امر می تواند اطلاعات را دسته بندی نماید و به همراه تصاویر در صفحات بروشور زیبایی خاصی را داشته باشد. به طور معمول برای طراحی و چاپ بروشور می توانیم از دو لت یا سه لت استفاده نماییم. البته این امر با توجه به نیاز مشتری و اطلاعاتی که بر روی بروشور درج می شود متغیر است. برای زیبایی بروشور خود می توانیم در اشکال مختلف آن را تا کنیم که این مطلب توسط طراحان حرفه ای تعریف خواهد شد.

بروشور فرم بندی: در برخی موارد تعداد صفحات بروشور ما بسیار زیاد می شود که با استفاده از خط تا نمی توانیم آن را دسته بندی نماییم. به همین دلیل بروشورهایی که تعداد صفحات آن زیاد است را فرم بندی می نماییم و با طراحی جلد و در نظر گرفتن عطف بروشور به صورت سیمی، منگنه و چسب صحافی می نماییم. در حالت کلی این شکل از صحافی را برای کاتالوگ استفاده می کنیم. اما در برخی موارد می توانیم بروشورهای خود را نیز به همین شکل صحافی نماییم تا جلوه زیبایی را داشته باشد.

 

بروشور لیفلت: هنگامی که بخواهیم محصولی را بسته بندی نماییم می توانیم از بروشورهای لیف لت استفاده کنیم. این نوع بروشورها در داخل بسته بندی محصولات خاص مانند محصولات دارویی مورد استفاده قرار می گیرند که شامل اطلاعات کاملی از آن محصول می باشند و باعث می شود تا مصرف کننده پاسخ کلیه سوالات خود را در آن بیابد.

بروشور پمفلت: به نوعی دیگر از بروشورها که اصولا با برگه کمی طراحی می شود بروشور پمفلت می گویند. از این مدل نیز می توانیم برای دفترچه راهنمای محصولات استفاده نماییم.

بروشور اسلیپ کیس: مدلی از بروشور که به صورت خاص و سفارشی طراحی می شود و در نهایت با استفاده از پوشه یا فولدر طبقه بندی می گردد را اسلیپ کیس می گوییم. طراحی این بروشور اهمیت زیادی دارد.

چاپ بروشور و اهمیت آن:

برای چاپ بروشور می توانیم از چاپ دیجیتال و افست استفاده نماییم. این امر با توجه به نیاز مشتری و تعدادی که درخواست دارد انتخاب می شود. اگر نیاز به تعداد زیاد باشد می بایست از چاپ افست استفاده نماییم که کیفیتی مطلوب را در اختیار ما قرار می دهد. اما در صورتی که بخواهیم تعداد کمی از بروشور چاپ نماییم و یا زمان کافی را برای چاپ نداشته باشیم می توانیم از چاپ دیجیتال استفاده نماییم. انتخاب کاغذ مناسب و روکش برای زیبا تر شدن بروشور بسیار موثر است.

عواملی که برای چاپ یک بروشور خوب می بایست در نظر گرفت:

هزینه چاپ: در کنار کیفیت خوب می بایست هزینه چاپ را نیز در نظر گرفت. با توجه به نیاز می توانیم انتخاب خوبی نماییم و در هزینه خود صرفه جویی کنیم.

کیفیت چاپ: باید در نظر داشت در کنار هزینه مناسب می بایست کیفیت را هم لحاظ کنیم. با استفاده از تجهیزات خوب می توانیم کیفیت مطلوبی را در بروشور خود داشته باشیم.

کاغذ بروشور: با انتخاب یک کاغذ خوب و مناسب می توانیم بروشور زیبایی را خلق نماییم. این مطلب سبب می شود تا مخاطبان به راحتی مجذوب زیبایی کار شوند.


چاپ   ایمیل