<link href="//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,600,700" rel="stylesheet" type="text/css"/>
Search SEO Glossary
Search - SP Page Builder
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - دسته‌بندی‌ها
Search - Contacts
جستجو - مطالب
Search - News Feeds
جستجو - برچسب‌ها

افست

چاپ افست

شکلی از چاپ که طرح شما را بر روی لاستیکی استوانه ای به نام سیلندر گردان برمی‌گرداند و آن را با فشار استوانه بعدی روی کاغذ چاپ می‌کند. ماشین معمولی افست دارای سه استوانه‌ می باشد. در افست ابتدا طرح را که باید چاپ شود روی فلزی به نام زینک منتقل می‌کنند، سپس زینک را با مواد شیمیایی حساس می‌کنند که فقط نوشته‌ و تصویر آن، مرکب را به خود جذب می کند. زینک را بر روی سیلندر ماشین چاپ نصب می کنند؛ طرح روی زینک بر اثر چرخش و فشار روی استوانه دوم برمی گردد. کاغذ که به دور استوانه سوم می‌چرخد مطالب را از استوانه دوم می‌گیرد. یکی از معروف ترین و بزرگترین تولید کنندگان ماشین چاپ افست در دنیا هایدلبرگ آلمان است.

 

هر دستگاه افست دارای سایزمختلف چاپ است که این سایزهاعبارتند از: ۳۵ در۵۰، ۵۰ در۷۰، ۱۰۰ در ۷۰. که هر سایز دستگاه مربوط به خود را دارا است. اسم این دستگاه ها عبارتند از: جی تی او، دو ورقی و چهار و نیم ورقی . چاپ افست با استفاده از 4 رنگ انجام می شود. هر رنگ در چاپ ستون جداگانه دارد که از سیلندر و غلتک مجزا تشکیل می شود. هنگامی که یک کار به صورت استاندارد چاپ شود با استفاده از این چهار رنگ می توانیم انواع رنگهای مناسب چاپ افست را خلق کنیم. اما اگر نیاز باشد که رنگی را دقیقا مشابه با نمونه قبلی چاپ کنیم می بایست از دستگاه های تک رنگ یا دو رنگ استفاده نمود که در این صورت رنگ مورد نظر ساخته می شود و جایگزین رنگهای استاندارد می شود.

یکی از مهمترین ویژگی های افست سرعت و دقت ماشین آلات آن می باشد که باعث می شود در تیراژهای بالا از دقت و سرعت ویژه ای برخوردار بود. دستگاه چاپ افست قابلیت چاپ انواع متن و تصویر را با کیفیت بسیار عالی دارد و در صورتی که بخواهیم کارهایی با تیراژ بالا داشته باشیم مناسب ترین راه برای چاپ می باشد.

در این نوع چاپ می توان با استفاده از زینک و مرکب درجه یک کارهایی را با تیراژ میلیونی چاپ کرد که نسبت به چاپ دیجتال کاملا به صرفه تر است.

 


چاپ   ایمیل

سلام، آماده پاسخگویی به سوالات شما هستم.

گفتگو در واتزاپ
Close and go back to page

© کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجتمع آنلاین طراحی چاپ می باشد.
هرگونه بازنشر مطالب با ذکر ماخذ بلامانع است.
طراحی سایت: مجتمع آنلاین طراحی چاپ